Cruise på Guadalquivir fra Sevilla til Cadiz

Utflukter til Alhambra, moskeen i Córdoba og det mauriske tårnet i Sevilla

image

På denne reisen kombinerer vi et unikt elvecruise på Guadalquivir med besøk i Andalusias vakreste byer, historiske severdigheter og mauriske kulturperler

!Nye avganger er på vei. Skriv deg på interesselisten og bli varslet når reisen kan bestilles igjen.
[soldOut]
[noAvailableDates]
NY
8 [days]
Oslo
[plane]
Norsk/Svensk

På denne reisen kombinerer vi et unikt elvecruise på Guadalquivir med besøk i Andalusias vakreste byer, historiske severdigheter og mauriske kulturperler

Langs den 657 kilometer lange elven Guadalquivir, Spanias nest lengste, folder Andalucía seg ut med historiske landskap, hvite landsbyer og store severdigheter som vitner om regionens rike fortid.

Reisen begynner i Sevilla, der maurisk kulturarv, fargerike nabolag og ikoniske byggverk som Alcázar og den gotiske katedralen står blant høydepunktene.

Vi fortsetter reisen om bord på M/S La Belle de Cadix, i et rolig tempo med inkluderte måltider og drikkevarer som skaper en avslappet ramme rundt opplevelsene. Elven fører oss mot Cádiz ved Andalucías kyst, og på turen tilbake mot Sevilla besøker vi kystbyer, haciendaer og opplever det tradisjonsrike hverdagslivet i det andalusiske innlandet.

Deretter går reisen videre til Córdoba og Granada, hvor Andalusias historie trer tydelig frem i Mezquita og Alhambra – to av Spanias mest betydningsfulle byggverk.

Langs den 657 kilometer lange elven Guadalquivir, Spanias nest lengste, folder Andalucía seg ut med historiske landskap, hvite landsbyer og store severdigheter som vitner om regionens rike fortid.

[readMore]
image
Klikk på kartet for å se det i stort format

Høydepunkter

Prisinformasjon

Reisens pris
23 998,—
23 998,—

Prisen inkluderer
  • Cruise på M/S La Belle de Cadix i delt dobbeltlugar med vindue på Main dekk
  • 2 netter på 4-stjerners Los Angeles Hotel Granada****
  • Fly Oslo – Malaga t/r 
  • Transport i henhold til program 
  • Alle byvandringer og utflukter i henhold til program
  • Helpensjon på skipet (evt. måltider i land er for egen regning) 
  • Alle drikkevarer om bord (ekskl. spesia-liste)
  • Utsøkt fransk kjøkken, gallamiddag og festaften, velkomstcocktail 
  • Flamenco-aften
  • Middag på dag 7
  • Gratis Wi-Fi om bord
  • Høretelefoner inkludert på utfluktene
  • Alle havneavgiftene
  • Skatter og avgifter
  • Cruise på M/S La Belle de Cadix i delt dobbeltlugar med vindue på Main dekk
  • 2 netter på 4-stjerners Los Angeles Hotel Granada****
  • Fly Oslo – Malaga t/r 
  • Transport i henhold til program 
  • Alle byvandringer og utflukter i henhold til program
  • Helpensjon på skipet (evt. måltider i land er for egen regning) 
  • Alle drikkevarer om bord (ekskl. spesia-liste)
  • Utsøkt fransk kjøkken, gallamiddag og festaften, velkomstcocktail 
  • Flamenco-aften
  • Middag på dag 7
  • Gratis Wi-Fi om bord
  • Høretelefoner inkludert på utfluktene
  • Alle havneavgiftene
  • Skatter og avgifter

Prisen inkluderer ikke
  • Avbestillingsforsikring ved sykdom, 7% av reisens pris
  • Reiseforsikring
  • Tillegg for enkeltlugar
  • Eventuelle måltider på land
  • Drikkevarer fra spesial-liste
  • Driks til lokalguider og sjåfører (beregn 10-15 euro per person i alt)
  • Driks til personalet på skipet (vi anbefaler 8-16 euro per person per natt)
  • Personlige fornødenheter
  • Alt ikke nevnt under "Prisen inkluderer”
  • Avbestillingsforsikring ved sykdom, 7% av reisens pris
  • Reiseforsikring
  • Tillegg for enkeltlugar
  • Eventuelle måltider på land
  • Drikkevarer fra spesial-liste
  • Driks til lokalguider og sjåfører (beregn 10-15 euro per person i alt)
  • Driks til personalet på skipet (vi anbefaler 8-16 euro per person per natt)
  • Personlige fornødenheter
  • Alt ikke nevnt under "Prisen inkluderer”

Tillegg for enkeltlugar
  • Tillegg for utvendig enkeltlugar på Main dekk 6 898,—
  • Tillegg for utvendig enkeltlugar på Middle dekk 8 798,—
  • Tillegg for utvendig enkeltlugar på Upper dekk 9 598,—
     

Tillegg for lugaroppgradering
  • Tillegg for utvendig lugar på Middle dekk 1 898,—
  • Tillegg for utvendig lugar på Upper dekk 2 698,—
     

[cruise]

MS La Belle de Cadix

MS La Belle de Cadix er vårt flytende hjem på reisen langs Guadalquivir. Skipet er spesielt godt egnet til seilas i Andalucía, ettersom det både kan navigere på elver og ta kortere strekninger til sjøs. Dette gjør det mulig å kombinere elvecruiset på Guadalquivir med den vakre kystlinjen mellom Sevilla og Cádiz.

Ombord er atmosfæren avslappet og innbydende, med en lys og behagelig innredning inspirert av områdets farger og kultur. Skipet har tre dekk samt et stort soldekk med solsenger og svømmebasseng – et perfekt sted å slappe av og nyte landskapet som passerer.

Måltidene serveres i restauranten på hoveddekket, og om kvelden samles gjestene ofte i loungen til hyggelig samvær og lett underholdning. Den stemningsfulle Panorama Bar akter på øvre dekk er et opplagt sted å nyte en drink før eller etter middagen.

Skipet har plass til 176 passasjerer fordelt på 88 lugarer. Det ble bygget i 2005 og renovert i 2016. Det er 110 meter langt og 11,4 meter bredt.

Hotel Los Angeles & Spa

Hotel Los Angeles & Spa er et klassisk og komfortabelt hotell med en god beliggenhet i Granada. Herfra har du enkel tilgang til byens historiske sentrum og de severdighetene som gjør Granada så fascinerende.
Hotellet har lyse rom med aircondition, flatskjerm-TV og gratis wi-fi. I tillegg finnes en innbydende spaavdeling, utendørs basseng og et loungeområde hvor du kan slappe av etter dagens opplevelser.

Fra hotellet kan du gå til flere av byens store attraksjoner, blant annet den imponerende katedralen, det kongelige kapellet og det stemningsfulle Albaicín-kvarteret med smale gater og historisk sjarm.

I nærområdet finner du et bredt utvalg av restauranter – blant annet Negro Carbón, Jardines de Zoraya og Entrebrasas, som alle er kjent for sine gode kjøttretter og lokale atmosfære.

Med sin behagelige stemning og gode fasiliteter er Hotel Los Angeles & Spa et svært trivelig sted å bo under oppholdet i Granada.

[address]

Hotel Los Angeles & Spa 
Cuesta Escoriaza 17, 
18008 Granada 
+34 958 221 424 

Generell informasjon

[readMore]

Før reisen

Reisen er underlagt Albatros Travels generelle reisevilkår som vi forutsetter at deltagerne er inneforstått med.

Reiseleder

Norsk/Svensk

Visum

Nei

Vaksinasjon

Nei

Valuta

Euro

Reiseleder

Norsk/Svensk

Visum

Nei

Vaksinasjon

Nei

Valuta

Euro

Bagasje

Det er lurt å ta med en liten ryggsekk eller bag til dagsturer/utflukter og reisestrekninger der du som regel ikke ser hovedbagasjen igjen før om kvelden. Det er ikke nødvendig å ta med håndkle. Det er også en svært god idé å ta med kikkert – man går glipp av mye uten.


Særlige forhold vedrørende helse

I henhold til rederiets regler har du plikt til å informere Albatros om eventuell sykdom eller lidelse, funksjonsnedsettelse, graviditet eller andre forhold som kan ha betydning for ditt velvære eller din helsetilstand under cruiset.


Hvem kan delta?

For å delta på dette elvecruiset er det et krav at du er mobil, selvhjulpen og kan bevege deg uten hjelp til fots i byer og på stier i parker. Personer under 18 år må reise i følge med – og bo sammen med – en person over 18 år.


Deltakerantall

Denne reisen krever et minimum på 30 deltakere. Dersom dette antallet ikke nås, forbeholder vi oss retten til å annullere reisen – dette vil normalt skje senest 4–6 uker før planlagt avreisedato. I henhold til Loven for pakkereiser, er vi som reisearrangør ikke erstatningsansvarlige for eventuelle tap kunden måtte bli påført som følge av en slik annullering. Vi er kun forpliktet til å refundere reisens pris.  


Ikke egnet for personer med redusert mobilitet

På flere av utfluktene og byrundturene foregår deler av programmet til fots, og vi går ofte fra skipet til bysentrum. Siden mange av byenes historiske bydeler er vernet og har smale, brosteinsbelagte gater, er det ikke mulig å kjøre buss. Vi opplever også langt mer av atmosfæren og kommer tettere på byene når vi går til fots. I tillegg kan vi benytte offentlig transport som trikk og metro.

Som deltaker på reisen må du derfor regne med å gå opptil rundt 6 km om dagen i et rolig tempo på byrundturer som varer mellom 1½ og 2½ time. Du må være mobil, selvhjulpen og kunne bevege deg uten assistanse.

Skipet er dessverre ikke tilrettelagt for personer med gangbesvær som ikke kan ta seg rundt ved egen hjelp. Dette skyldes primært sikkerhetshensyn, da rederiet krever at alle må kunne gå fra én båt til en annen uten hjelp fra personalet eller medpassasjerer.

Av sikkerhetsmessige grunner kan heller ikke rullestoler eller gåstoler/rollatorer tas med om bord. Det må være fri passasje i korridorer og andre gangarealer. 


Utflukter – halvdag og heldag

Det er vanlig praksis å skille mellom halv- og heldagsutflukter. Dette betyr ikke nødvendigvis at utfluktene varer henholdsvis en halv eller en hel dag. En halvdagstur foregår som regel enten om formiddagen eller om ettermiddagen og strekker seg ikke over et måltid. Man vil derfor som oftest være tilbake i tide til lunsj eller middag. Utfluktene varer typisk 2–4 timer.

En heldagsutflukt må man forvente at varer ca. 5–9 timer og strekker seg vanligvis over et hovedmåltid, som ikke alltid behøver å være inkludert. Dette vil i så fall være oppgitt i utfluktsbeskrivelsen.


Tidsangivelser i cruisets dagsprogram

Tidsangivelsene i reisens program og de oppgitte havneanløpene er med forbehold om endringer fra rederiets side. Vi opplever generelt svært få endringer i havneanløp, men enkelte tidsjusteringer forekommer på nesten alle reiser der man er underlagt vær, vind og forhold på elven. Det er typisk slusetider, vannstand og trafikk på elven som ligger bak mindre justeringer.

Vi velger likevel å inkludere tidene i programmet, da det gir et godt inntrykk av hvor mye tid man kan regne med å ha i havn/land på reisens stopp. Dette er selvsagt også en del av opplevelsen ved å reise på elvecruise! 

Kaiplass

Når elvecruiseskip legger til kai, fortøyes skipene flere steder utenpå hverandre. Det betyr at man kan oppleve å ha utsikt rett inn i siden på et annet skip i stedet for mot landskapet eller byen når skipet ligger til kai. Det innebærer også at man må gå gjennom andre båter for å komme i land – eller at andre passasjerer går gjennom vårt skip.

Rederiet forsøker så langt det lar seg gjøre å få kaiplass i sentrum av byene vi besøker. Dette er dessverre ikke alltid mulig, og selv om en kaiplass er booket og bekreftet, forbeholder havnen seg alltid retten til å flytte skipet vårt helt frem til få timer før ankomst. Dersom kaiplassen ligger langt fra sentrum og utenfor gangavstand, bestiller vi buss eller bruker offentlig transport når vi skal på utflukt i henhold til programmet.

Deltar man ikke i det planlagte programmet, eller ønsker å legge inn egne aktiviteter, er transport fra skipet på egen regning.


Flytider

På de fleste cruisereiser har skipene en fastsatt tid for avgang på ankomstdagen. På reiser med lengre transferavstander forsøker vi derfor å fly tidlig til reisemålet, slik at vi står best mulig rustet ved eventuelle forsinkelser, flyendringer eller trafikkøer. Det samme gjelder ofte hjemreiser, hvor vi sikter mot litt senere flytider slik at vi har god tid. 


Lydnivå i lugarene

Siden vi befinner oss på et skip med motor, kan man ikke unngå at det forekommer motorstøy underveis på reisen – spesielt under seilas og ved passering av sluser. Jo nærmere lugaren ligger motoren, desto mer støy vil man kunne høre. Dersom man er særlig lydsensitiv, anbefaler vi å oppgradere til en lugar på et av de øvre dekkene, hvor man kommer lengre bort fra motoren.


Passasjeravgift – lokal turistskatt ved havneanløp (Passenger Fee)

En passasjeravgift er en lokal skatt som kreves av mange havner og destinasjoner verden over for hver passasjer som ankommer med cruiseskip. Avgiften tilsvarer turistskattene man kjenner fra hotellovernattinger, og brukes gjerne til å vedlikeholde og utvikle den lokale turistinfrastrukturen.

Passasjeravgiften er ikke inkludert i reisens pris, men belastes direkte om bord via gjestens konto. Beløpet varierer avhengig av havn og land, og denne typen avgift innføres i økende grad på cruisedestinasjoner.

[sectionHeader1]
[sectionBody1]

[sectionHeader2]
[sectionBody2]

[sectionHeader3]
[sectionBody3]

[sectionHeader4]
[sectionBody4]

[sectionHeader5]
[sectionBody5]

[sectionHeader6]
[sectionBody6]

[sectionHeader7]
[sectionBody7]

[sectionHeader8]
[sectionBody8]

[sectionHeader9]
[sectionBody9]

[sectionHeader10]
[sectionBody10]

[sectionHeader11]
[sectionBody11]

[sectionHeader12]
[sectionBody12]

[sectionHeader13]
[sectionBody13]

Lignende reiser